Fixtures: Yanjing Dragons
Profile home
Squad
History
All-time records
Statistics
Fixtures
Fixture filter
Fixture type
All
Scotland Premiership
Scottish Cup
Inter Cup
Friendlies
Reserve matches
Fixtures list - All
Day
Date
Time
Comp
Mat
Opposition
Result
FA
Ven
Att
Report
1
Mon 01 Apr
15:00 BST
League
1
Monkwearmouth
2-
3
(W)
FT
A
17,800
2
Tue 02 Apr
15:00 BST
League
2
Gatcombe City
3
-0 (W)
FT
H
42,600
3
Wed 03 Apr
09:00 BST
Reserve
-
Fighting Cobras
3
-1 (W)
FT
H
21
3
Wed 03 Apr
12:00 BST
League Cup
-
Bye
Bye
FT
H
-
4
Thu 04 Apr
15:00 BST
League
3
Moodle Mints
1-
3
(W)
FT
A
21,800
5
Fri 05 Apr
12:00 BST
League
4
Slavia
3
-1 (W)
FT
H
42,600
6
Sat 06 Apr
09:00 BST
Reserve
-
Fighting Cobras
0-
3
(W)
FT
A
37
6
Sat 06 Apr
12:00 BST
League Cup
-
Corona FC
0-
4
(W)
FT
A
6,894
7
Sun 07 Apr
12:00 BST
League
5
FC Liverpool
1-
1
(D)
FT
A
31,800
8
Mon 08 Apr
15:00 BST
League
6
Dusters
5
-0 (W)
FT
H
42,600
9
Tue 09 Apr
12:00 BST
League
7
Hamilton Hammers
3
-0 (W)
FT
H
42,600
10
Wed 10 Apr
09:00 BST
Reserve
-
Fighting Cobras
3
-1 (W)
FT
H
21
10
Wed 10 Apr
12:00 BST
League Cup
-
Moodle Mints
2
-0 (W)
FT
H
42,600
10
Wed 10 Apr
17:00 BST
Inter Cup
-
Bye
Bye
FT
H
-
11
Thu 11 Apr
12:00 BST
League
8
Donny Rovers FC
1-
2
(W)
FT
A
32,110
12
Fri 12 Apr
12:00 BST
League
9
Jaideydoo
2
-0 (W)
FT
H
42,600
13
Sat 13 Apr
09:00 BST
Reserve
-
Fighting Cobras
0-
2
(W)
FT
A
37
13
Sat 13 Apr
12:00 BST
League Cup
-
Liverpool
1-
3
(W)
FT
A
29,906
14
Sun 14 Apr
15:00 BST
League
10
Golden Strikas FC
0-
3
(W)
FT
A
12,300
15
Mon 15 Apr
15:00 BST
League
11
Corona FC
4
-0 (W)
FT
H
42,600
16
Tue 16 Apr
15:00 BST
League
12
Slippery Futrets
1-
2
(W)
FT
A
11,600
17
Wed 17 Apr
09:00 BST
Reserve
-
Fighting Cobras
2
-0 (W)
FT
H
19
17
Wed 17 Apr
12:00 BST
League Cup
-
FC Liverpool
3
-1 (W)
FT
H
42,600
17
Wed 17 Apr
17:00 BST
Inter Cup
-
Harlow Hill
2
-1 (W)
FT
H
42,600
18
Thu 18 Apr
15:00 BST
League
13
FC Bayern Bru
3
-1 (W)
FT
H
42,351
19
Fri 19 Apr
18:00 BST
League
14
Ballinamallard Utd
2-
2
(D)
FT
A
12,400
20
Sat 20 Apr
09:00 BST
Reserve
-
Fighting Cobras
2-
2
(D)
FT
A
37
20
Sat 20 Apr
12:00 BST
League Cup
-
Dusters
5
-1 (W)
FT
H
25,800
21
Sun 21 Apr
18:00 BST
League
15
Liverpool
3
-1 (W)
FT
H
42,600
22
Mon 22 Apr
18:00 BST
League
16
Sharknado
0-
4
(W)
FT
A
10,566
23
Tue 23 Apr
18:00 BST
League
17
Barnstoneworth Utd
3
-0 (W)
FT
H
42,600
24
Wed 24 Apr
09:00 BST
Reserve
-
Fighting Cobras
2
-0 (W)
FT
H
19
24
Wed 24 Apr
12:00 BST
League Cup
-
FC Bayern Bru
3
-1 (W)
FT
H
38,600
24
Wed 24 Apr
17:00 BST
Inter Cup
-
Greenholm Rangers FC
2
-3 (L)
ET
H
42,600
25
Thu 25 Apr
15:00 BST
League
18
St Marks West Gorton
2-
2
(D)
FT
A
38,600
26
Fri 26 Apr
15:00 BST
League
19
Caithness County
4
-0 (W)
FT
H
42,372
27
Sat 27 Apr
09:00 BST
Reserve
-
Fighting Cobras
0-
2
(W)
FT
A
37
28
Sun 28 Apr
15:00 BST
League
20
Monkwearmouth
3
-0 (W)
FT
H
42,431
29
Mon 29 Apr
12:00 BST
League
21
Gatcombe City
0-
3
(W)
FT
A
11,315
30
Tue 30 Apr
12:00 BST
League
22
Moodle Mints
1
-0 (W)
FT
H
42,600
31
Wed 01 May
09:00 BST
Reserve
-
Fighting Cobras
3
-0 (W)
FT
H
19
31
Wed 01 May
12:00 BST
IAG Cup
-
Bye
Bye
FT
H
-
32
Thu 02 May
18:00 BST
League
23
Slavia
1-
2
(W)
FT
A
38,600
33
Fri 03 May
18:00 BST
League
24
FC Liverpool
3
-1 (W)
FT
H
42,600
34
Sat 04 May
09:00 BST
Reserve
-
Fighting Cobras
0-
2
(W)
FT
A
37
34
Sat 04 May
12:00 BST
IAG Cup
-
Coram Deo FC
3
-0 (W)
FT
H
41,982
35
Sun 05 May
12:00 BST
League
25
Dusters
1-
2
(W)
FT
A
10,000
36
Mon 06 May
18:00 BST
League
26
Hamilton Hammers
1-
3
(W)
FT
A
12,300
37
Tue 07 May
18:00 BST
League
27
Donny Rovers FC
5
-2 (W)
FT
H
42,600
38
Wed 08 May
09:00 BST
Reserve
-
Fighting Cobras
3
-0 (W)
FT
H
19
38
Wed 08 May
12:00 BST
IAG Cup
-
Sportivo
2
-0 (W)
FT
H
42,600
39
Thu 09 May
12:00 BST
League
28
Jaideydoo
0-
4
(W)
FT
A
24,256
40
Fri 10 May
12:00 BST
League
29
Golden Strikas FC
3
-0 (W)
FT
H
42,600
41
Sat 11 May
09:00 BST
Reserve
-
Fighting Cobras
0-
2
(W)
FT
A
38
41
Sat 11 May
12:00 BST
IAG Cup
-
Sultans Of Unai
3
-0 (W)
FT
H
38,385
42
Sun 12 May
12:00 BST
League
30
Corona FC
-
A
-
43
Mon 13 May
15:00 BST
League
31
Slippery Futrets
-
H
-
44
Tue 14 May
15:00 BST
League
32
FC Bayern Bru
-
A
-
45
Wed 15 May
09:00 BST
Reserve
-
Fighting Cobras
-
H
-
46
Thu 16 May
15:00 BST
League
33
Ballinamallard Utd
-
H
-
47
Fri 17 May
15:00 BST
League
34
Liverpool
-
A
-
49
Sun 19 May
15:00 BST
League
35
Sharknado
-
H
-
50
Mon 20 May
15:00 BST
League
36
Barnstoneworth Utd
-
A
-
51
Tue 21 May
15:00 BST
League
37
St Marks West Gorton
-
H
-
53
Thu 23 May
15:00 BST
League
38
Caithness County
-
A
-